Seriously? We need a g-d MACHINE for these now?? How freakin' hard is it to get out a cupcake tin and pour in some batter? Plus this ridiculous contraption only makes 6 at a time!?! Wanna know how much this costs?That's right - FIFTY BUCKS!!! Know how much a cupcake tin costs? About five bucks. Americans are beyond help.
Did you ever hear “The Jerky Boys”? Famous prank callers from the 90’s. That sign made me think of them, and the time they called that mechanic “sizzlechest”. My sides used to hurt form laughing at their calls.
Crazy! It’s like an Easy Bake oven for adults!
Crazy doesn’t begin to cover it…
What I neglected to include in the photo was the DOUGHNUT MAKER that Sunbeam also makes.
C’mon if you only want 6, get out your tins and use the toaster oven!
Some of those snacks, apparently, have a bad attitude. It’s nice that they let you know.
Did you ever hear “The Jerky Boys”? Famous prank callers from the 90’s. That sign made me think of them, and the time they called that mechanic “sizzlechest”. My sides used to hurt form laughing at their calls.
I laughed too when I saw the machine – 6? I can eat six in one night lol.
I guess only allowing 6 at a time is some sort of built-in caloric restraint mechanism.
(ps – it was so great to meet you last week!!)